Společnost ocelové pásy

Odborné semináře

Odborné semináře připravované pro členy Společnosti Ocelové pásy se konají dvakrát ročně a to na jaře a na podzim. Svým zaměřením jsou určeny pro informování a vzdělávaní účastníků o novinkách ve výrobě, materiálech a vývoji v oblasti ocelových pásů.

Zrušení pořádání 10. konference OCELOVÉ PÁSY 2023

Z důvodu nízkého zájmu odborné veřejnosti o 10. mezinárodní konferenci OCELOVÉ PÁSY 2023 byla rozhodnutím rady Společnosti Ocelové pásy tato konference zrušena.

Výzkum a vývoj válcovaných materiálů v COMTES FHT a.s. 87. pracovní seminář, Plasy.

30.10. až 2. 11. 2022, Plasy, ČR
Ve dnech 30.10. až 2. 11. 2022 proběhl pracovní seminář SOP pod záštitou firmy COMTES FHT, a.s. Plenární zasedání a odborný program proběhl v Plasech. Během odborné exkurze jsme navštívili areal firmy COMTES FHT, a.s. Dobřany.

Povrchové úpravy. 86. pracovní seminář Ostrava-Petřkovice.

proběhl ve dnech 23.5. až 25.5.2022 v hotelu GREEN Ostrava – Petřkovice
Během plenárního zasedání byli přijati za členy Ing. Tomáš Studecký a Ing. Pavel Vítoslavský. Odbornou část semináře garantoval Ing. Jiří Váňa z firmy EKOMOR. Tradiční exkurze se uskutečnila ve firmě ŽDB Drátovna a.s.,

Výroba plechů a pásů pro automobilový průmysl. 85. pracovní seminář, Štramberk.

4. – 6. 10. 2021, Hotel Gong, Štramberk, Česká Republika
Tématem byla "Výroba plechů a pásů pro automobilový průmysl". Seminář byl pod záštitou Výkonné rady Ocelových pásů.

Odborná zahraniční exkurze u firmy SSAB Hämmenlinna, Finsko.

7. 6. 2018-Odborná zahraniční exkurze u firmy SSAB Hämmenlinna, Finsko
V tomto roce byla po vzájemné dohodě uskutečněna návštěva členů Společnosti ve firmě SSAB Hämmenlinna - Finsko, ve které se produkují válcované pásy za studena z oceli se zvýšenou pevností a tvrdostí. Hlavní cíl exkurze byl zaměřen na odborně tematickou část, ale pro účastníky akce byl zároveň připraven taktéž doprovodný program, který obsahoval turistickou a historickou oblast z navštíveného místa exkurze a jejího okolí.

Speciální válcované profily. 84. pracovní seminář, Lhotka

14. – 16. 10. 2019, Wellness & Restaurace U Fandy, Lhotka, Česká Republika
Ve dnech 14. - 16. 10. 2019 se uskutečnil pro členy Společnosti Ocelové pásy 84. pracovní seminář na téma „Speciální válcované profily“. Seminář uspořádala společnost VÚHŽ a.s. ve spolupráci se Společnosti Ocelové pásy v Hotelu Wellness & Restaurace U Fandy, Lhotka 180, 739 47 Lhotka, Česká republika.